تدریس خصوصی، آخرین انتخاب

سنجش تحصیلی

بکمک جدیدترین روشهای تحصیلی و مشاوره باید سنجش تحصیلی بدرستی و بادقت فوق العاده بالایی انجام گیرد.

اگر به اشتباه توانایی فرد بیش از میزان واقعی آن تشخیص داده شود سبب اعتماد بنفس کاذب فرد می شود و اگر به اشتباه این سنجش استعدادو توانایی تحصیلی فرد را کمتر از میزان واقعی آن تشخیص دهد سبب کاهش اعتماد بفرد شخص و نتیجتا انتخاب نادرست او می شود.

پس لزوم سنجش تحصیلی دقیق با ادامه درست راه رابطه مستقیم دارد، هرگز به تستهای اینترنتی در زمینه سنجش استعداد و توانایی خوداکتفا نکنید! و حتما با مشاوری مجرب در مرکز مشاوره تحصیلی در تهران و شهرستان ها در این زمینه مشورت کنید!

ارزیابی تحصیلی

 

جدیدترین روش سنجش تحصیلی در سوئیس:

پیشرفته ترین روش سنجش تحصیلی و ارزیابی تحصیلی برای اولین بار در سوئیس پیاده سازی شده است

بر این اساس نحوه سنجش تحصیلی بر اساس اینکه دانش آموز یا داشنجو از روش گوشی، چشمی یا حسی یادگیری بیشتری دارد به همان روش سنجش تحصیلی انجام میشود.

 

 

ویژگی های دانش آموزان یا دانش جویان گوشی:

این اشخاص بیشتر از طریق گوش کردن یاد می گیرند و مایل هستند تا اطلاعات روزانه را از طریق گوش دریافت کنند،

ارزیابی تحصیلی

 

راه های شناسایی آدم های گوشی:

– این افراد برای صحبت تلفنی ساخته شده اند و از آن سیر نمی شوند

– حتی در یک اتاق تاریک هم ساعت ها بدون خستگی با شما صحبت می کنند

– معمولا خوب صحبت می کنند

-تمایل زیادی برای شرکت در کلاس درس دارند

 

 

ویژگی های دانش آموزان و یا دانشجویان چشمی:

این افراد معمولا از طریق دیدن به فراگیری و بازیابی اطلاعات خود اقدام می کنند، دارای حافظه تصویری نسبتا قوی هستند و با مدارک و جزوات و کتب ارتباط خوبی برقرار می کنند.

ارزیابی تحصیلی

 

راه های شناسایی آدم های چشمی:

– معمولا دارای تکه کلام “ببین” هستند

– اگر به جایی بروند که تا بحال نرفته اند جزئیات آن مکان را هم بخاطر می سپارند

– برای سنجش تحصیلی  راهنمایی بیشتر با مطالعه احساس راحتی داردند و ارتباط برقرار می کنند

 

 

ویژگی های دانش آموزان یا دانشجویان حسی:

این اشخاص بدنبال هیجان و تنوع هستند و هر کاری که سبب ایجاد تنوع یا هیجان باشد را براحتی دنبال می کنند و در این مسیر بیشترین درصد آموزش را دارند.

ارزیابی تحصیلی

 

راه های شناسایی اشخاص حسی:

– معمولا لحن این دانش آموزان یا دانش جویان دارای فراز و فرود است گاهی تند و گاهی کند می شود

– صحنه ها و لحظات پر هیجان بخوبی در ذهنشان نقش می بندد و بارها آنرا تعریف می کنند

– در کارشان ثبات قدم کمتر دیده می شود در زمینه تحصیلی گاهی خیلی خوب و گاهی خیلی بد هستند

معمولا دانش آموزان و دانشجویان درصدی از هر کدام از اشخاص بالا هستند و بندرت کمی را می یابیم که فقط چشمی یا حسی یا گوشی باشد.

 

 

پیشرفته ترین راه سنجش تحصیلی:

بهترین راه سنجش و ارزیابی تحصیلی در این است که در مرحله اول ما بدانیم کا دانشجویان و یا دانش آموزانمان چه ترکیبی از گوشی و حسی و چشمی هستند و بر همین اساس سنجش تحصیلی متفاوتی را برای هر فرد پیشنهاد می دهد ، برای مثال سنجش افراد گوشی نسبت به چشمی بهتر است بصورت شفاهی باشد تا آزمون کتبی  زیرا اشخاص چشمی در آز مونهای کتبی موفق تر هستد و اگر از همه اشخاص امتحان کتبی گرفته شود در حق دانش جویان یا دانش آموزان گوشی ظلم شده است.

 

آدرس مراکز سنجش تحصیلی کشور مورد تایید کانون مشاوران ایران

مشاور تحصیلی در دفاتر مورد تایید کانون مشاوران ایران

 

12 دیدگاه دربارهٔ «سنجش تحصیلی»

 1. salam
  man man parsal konkor dadram rotbie konkoram 503 sar konkoram halam bad shod bekhatre hamin konkoramo kharb kardam…. arzo dashtam ke yeki az danshgaggaie tehran bekhonam ama mogh entekhab reshte moshavr goft ke faght mitonam mavad biaram o man ro be koli naomid kard az onjaie ke man reshtie khasi mad nazarm nabod in moshavera ham goftan reshtie paiin an behtare ke bargh sg=hahrestan bekhoni man dige hij angize ie nadashtsm aghlam be koli tatil bod entekhab reshte kardam bargh mekanik zadam chon goftan omrano .. pinee inghad goftn ke man nazadm az tarfi sanati esfan goftan az elmo sanat balatere sanati zadam khili pashimanam asfahan jaie man niss….chi kar mitonam alan anjam bedam komakm konidn

  1. دکتر مهرآرا بهرامی

   با سلام
   بر خلاف نظر شما دوست عزیز من فکر می کنم دانشگاه صنعتی اصفهان نسبت به دانشگاه علم و صنعت در اولویته به دلایل زیر:
   امکان قبولی درکنکور کارشناسی ارشدش خصوصا در رشته مهندسی مکانیک 3 برابر دانشگاه علم و صنعته!
   یعنی شما براحتی می تونی ادامه تحصیل بدی
   امکانات رفاهی و ورزشی بسیار زیادی داره
   نظیر استخر پیست اسب دوانی سه تا سوله مجهز زمین تنیس که همه امکانات در داخل دانشگاهه
   علاوه بر این استادای برجسته ای هم در زمینه مهندسی مکانیک داره مثلا دکتر شیرانی که یکی از پروفسورهای مطرح در زمینه سیالاته یا دکتر همامی و دکتر سعیدی…..
   بهرحال اگر بخوای محیط آکادمیک رو تجربه کنی جای بسیار خوبیه

    1. منم صنایع علم و صنعت آوردم ولی رفتم مکانیک صنعتی اصفهان
     خیلیم پشیمونم که چرا تهران نموندم
     صنعتی اصفهان 4 سال کلی دپ شدم

     1. منا ایتایی

      بسته به رشته فرق می کنه مثلا نساجی امیر کبیر خیلی بهتر از صنعتی با برق و کامپیوتر صنعتی اصفهان ضعیفه یا صنایع علم وصنعت از صنعتی اصفهان خیلی قوی تره ولی مکانیک و مواد صنعتی اصفهان در حد صنعتی شریفه

 2. دکتر مهرآرا بهرامی

  تمرین هایی هست که در مراکز مشاوره مورد تایید کانون مشاوران ایران آموزش داده می شه، ولی گوش دادن به رادیو یکی از روشهایی که سبب افزایش یادگیری گوشی میشه برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

 3. دکتر مهرآرا بهرامی

  بله دوست عزیز شما هم احتمالا جزو اشخاص گوشی هستید و باید یادگیری چشمی و حسی خود را تقویت کنید

 4. من با مدرک فوق لیسانسم سخت پشیمونم! من همه ی عمرم تلف شده، بهاشم خودم دارم میدمٍٍ، الان نمیدونم باید چیکار کنم، از اول باید شروع کنم؟؟ تصورش وحشتناکه ولی شاید تنها راهه، چیکار کنم؟

  1. دکتر مهرآرا بهرامی

   خب انسان با انید زنده است و شما هم اگر میخوایت از این حالت بیرون بیایت باید بتونید هدفی رو در زندگی خودتون مشخص کنید و با برنامه ریزی به سمتش پیش برید …میتونید در رشته ای که واقعا” علاقه دارید ادامه بدید شما ادامه تحصیل دادید و نباید از این بابت پشیمون باشید …هر چه که باشه تجربه شما زیادتر و بهینه تر شده

 5. باسلام. من در یاد گرفتن هیچ مشکلی ندارم و خیلی سریع مطالب را میفهمم و یاد میگیرم حتی اگه مطلب حدید باشه و خودم قرار باشه فقط از کتاب بخونمش.مشکل من در این است که به سرعت مطالب هم فراموش میکنم هر راحی که بهم پیشنهاد شده را امتحان کردم ولی فایده نداشت.و مورد دیگه که فوق العاده حواس پرت وبی دقت هستم که معمولا این مورد هزینه سنگینی برام داشته .الان در فکر کنکور کارشناسی ارشد هستم منتهی چون مطالب در ذهنم نمیمونه ناامیدم. با وجود این که سر کلاس های دانشگاه و مدرسه اساتید جز دانشجویان باهوش منا میدونستن ولی خودم خیلی ناامید هستم چون در کنکور کارشناسی همه فکر میکردن که رتبه زیر 100 میارم ولی کنکورم را خراب کردم هم به علت بی دقتی هم فراموشی.میشه کمکم کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *