چگونه برای امتحان ریاضی درس بخوانیم

چگونه برای امتحان ریاضی درس بخوانیم

آمادگی برای امتحان ریاضی

وقتی صحبت از ریاضی به میان می‌آید، تمرین عالی می‌شود. به همین دلیل است که معلم شما بسیاری از مشکلات تکالیف خسته‌کننده را تعیین می‌کند! بسیاری از مردم سعی می‌کنند ریاضی را با حفظ کردن فرمول‌ها و معادلات به روشی که حقایق و تاریخ‌ها را حفظ می‌کنند، مطالعه کنند. در حالی که دانستن فرمول ها و معادلات مهم است، بهترین راه برای یادگیری آنها استفاده از آنهاست. درس خواندن را زود شروع کنید، تکالیف خود را انجام دهید و اگر به مشکلی برخوردید از معلمتان کمک بخواهید.

در جواب سوال: چگونه برای امتحان ریاضی درس بخوانیم باید بگویم که سوالات حل شده را بیاورید و سعی کنید بدون اینکه از روی آن بنویسید سوال را حل کنید و اگر به مشکل خوردید همچون حل پازل سعی کنید حل کنید و در صورتی که بعد از 10 دقیقه نتوانستید، جواب استاد و کتاب را نگاه کنید و مجدد سعی کنید حل کنید.

چگونه برای امتحان ریاضی درس بخوانیم
چگونه برای امتحان ریاضی درس بخوانیم

روش1آماده شدن برای آزمون

1به یادداشت های کلاس خود نگاه کنید. 

بعد از مدرسه، 15 تا 20 دقیقه به یادداشت هایی که آن روز در کلاس گرفته اید نگاه کنید. با نزدیک شدن به آزمون، یادداشت های خود را برای کل واحد یا فصل به طور کامل مرور کنید. به مثال‌هایی که معلم در کلاس ارائه می‌کند توجه ویژه ای داشته باشید، زیرا این مسائل به تجزیه و تحلیل نحوه عملکرد یک رویه یا فرمول معین کمک می‌کند. اگر هیچ یادداشت کلاسی ندارید، از همکلاسی خود یادداشت کنید. 

2مشکلاتی را مشابه آنچه که برای تکالیف تعیین شده بود انجام دهید. 

فرض کنید برای تکالیف به شما اعداد فرد اختصاص داده شده است زیرا پاسخ اعداد زوج در پشت کتاب آمده است. روی آن مشکلات زوج کار کنید، سپس پاسخ های خود را بررسی کنید تا ببینید نقاط قوت و ضعف شما کجاست. 

از معلم خود بپرسید که آیا کتاب ریاضی شما یک وب سایت آنلاین دارد یا خیر. گاهی اوقات کتاب های درسی آنلاین می توانند با ارائه آزمون ها و مواد آموزشی اضافی کمک کنند.نکته تخصصی گریس ایمسون، مدرس کارشناسی ارشد
ریاضی، کالج شهری سانفرانسیسکو

سعی کنید قسمت های مختلف معادله را حل کنید. 

بسیار مهم است که یاد بگیرید آنچه را که یاد می گیرید در موارد مختلف به کار ببرید. به عنوان مثال، اگر در حال مطالعه قضیه فیثاغورث هستید، آن را فقط برای یک طرف حل نکنید – پس از اتمام، دوباره آن را برای طرف دیگر و سپس برای فرضیه حل کنید.

3به یک گروه مطالعه بپیوندید. 

افراد مختلف مفاهیم را به روش های مختلف می بینند. چیزی که شما در درک آن مشکل دارید ممکن است به راحتی به یک شریک تحصیلی برسد. اگر همه افراد گروه در مورد چیزی سردرگم هستند، از معلم کمک بخواهید. 

می‌توانید هفته‌ای یک یا دو بار حضوری ملاقات کنید، تلفنی صحبت کنید یا آنلاین چت کنید.

چگونه برای امتحان ریاضی درس بخوانیم?

4از کسی بخواهید مشکلات تمرینی را برای شما درست کند. 

اگر در یک گروه مطالعه هستید، می‌توانید تست‌های تمرینی را برای یکدیگر ایجاد و تبادل کنید. از یکی از اعضای خانواده یا فردی در کلاس خود بخواهید که با هم روی نمونه های تمرین کار کنند. اگر کتاب درسی شما وب سایت دارد، ببینید آیا می توانید آزمون های عملی را دانلود کنید. [4]

هنگام شرکت در آزمون تمرینی برای شبیه سازی واقعیت به خود محدودیت زمانی بدهید.

5بابت سخت مطالعه به خودتان پاداش دهید.

 شما مستحق استراحت پس از چند ساعت مطالعه شدید هستید! پس از مطالعه سخت راهی برای رفتار با خود بیابید تا به خود انگیزه دهید. 

به عنوان مثال، می توانید یک آب نبات داشته باشید، دوچرخه سواری کنید، یک بازی را به مدت 20 دقیقه انجام دهید، یا یک فعالیت ساده دیگر که از آن لذت می برید انجام دهید.

6درست قبل از امتحان استراحت کنید و خوب غذا بخورید. 

سعی کنید با نزدیک شدن به امتحان استرس نداشته باشید. شب قبل از امتحان خوب بخوابید. صبح آن روز یک صبحانه کامل میل کنید و در صورت انجام آزمایش در اواخر روز، یک ناهار خوب میل کنید.

سعی کنید یک میان وعده سبک و سالم مانند بادام بخورید. این به مغز شما کمک می کند تا قبل از انجام آزمایش، کمی سوخت بیشتری داشته باشید.

روش2رفتن به کلاس های شما

1هر روز در کلاس شرکت کنید. 

حضور منظم در آنجا برای یادگیری خوب ضروری است.

2به دقت توجه کنید. 

حضور در کلاس نیمی از کار است، پس گوش کنید و به مطالب توجه کنید. دیدن اینکه معلمتان یک مسئله را روی تخته تجزیه می کند بسیار مهم است، زیرا ریاضی معمولاً به دلیل معادلات و حل مسئله بصری تر از سایر دروس است.

نگاهی به یادداشت خوب . مشکلات نمونه از جلسه/کلاس را یادداشت کنید. وقتی یادداشت های خود را بعدا مرور می کنید، به جای تکیه بر کتاب درسی خود، احساس بهتری نسبت به درس خاصی که تدریس شده است خواهید داشت.

3قبل از امتحان هر سوالی دارید از معلم خود بپرسید. 

ممکن است معلم به طور مشخص به شما نگوید که در امتحان چه چیزی قرار است باشد، اما اگر متوجه نشدید ممکن است راهنمایی مفیدی به شما ارائه دهد. پرسیدن سوالاتی در مورد مطالبی که شما را گیج می کند به معلم نیز نشان می دهد که به عملکرد خوب در کلاس اهمیت می دهید. 

هر شب بعد از مدرسه، به یادداشت های خود نگاه کنید. هر سوالی را که دارید برجسته کنید و برای توضیح بیشتر به معلم خود ببرید.

4کتاب درسی را بخوانید. 

مطمئن شوید که تمام متن اختصاص داده شده را خوانده اید و نه فقط نمونه ها را. کتاب‌های درسی اغلب شامل شواهدی از فرمول‌هایی هستند که به شما کمک می‌کنند تا درس را بسیار دقیق‌تر درک کنید. علاوه بر این، اگر خواندن تعیین شده را انجام دهید، برای هر کلاس آمادگی بهتری خواهید داشت، بنابراین می توانید فعالانه شرکت کنید. 

مشارکت فعال یا بالا بردن دست برای پاسخ دادن و پرسیدن سوالات، در دراز مدت به نمره شما کمک می کند.

چگونه برای امتحان ریاضی درس بخوانیم
چگونه برای امتحان ریاضی درس بخوانیم

روش3مطالعه هر روز

1هر چه زودتر مطالعه را شروع کنید. 

آماده شدن برای آزمون را از روز اول واحد شروع کنید. هر شب بعد از کلاس، یادداشت های خود را از آن جلسه بررسی کنید. انباشته کردن شب قبل شما را غرق می کند. 

اگر به خودتان زمان بدهید تا به تدریج مطالعه کنید، تسلط بهتری بر مطالب خواهید داشت. علاوه بر این، می توانید نقاط ضعف را شناسایی کرده و در صورت لزوم کمک بیشتری دریافت کنید.

2مشکلات تکالیف خود را انجام دهید. 

اکثر کلاس ها مشکلاتی را تعیین کرده اند، یا حداقل پیشنهاد کرده اند که معلم فکر می کند بیشتر مفید است. مشکلات امتحان اغلب شبیه مشکلات تکالیف است، بنابراین انجام تکالیف روزانه مانند انجام یک تست تمرینی کوچک در هر روز است. 

اگر کتاب درسی شما پاسخ هایی را در پشت کتاب ارائه می دهد، از آنها فقط برای بررسی کار خود استفاده کنید. اگر تصمیم به استفاده از آنها دارید، سعی کنید تا زمانی که تکلیف را به پایان نرسانید، زیرچشمی نبینید!

تمام کارهای مربوط به هر معادله را انجام دهید و تکالیف خود را نگه دارید. با نزدیک شدن به آزمون از آنها برای مطالعه استفاده کنید. هرگز تکالیف دیگران را کپی نکنید.

3با نحوه عملکرد یک فرمول آشنا شوید. 

به طور معمول درک نحوه استخراج یک فرمول مفیدتر از به خاطر سپردن آن است. به خاطر سپردن گام اول خوبی است، اما دریافت این احساس که چرا یک فرمول با انجام تمرین‌های فراوان کار می‌کند، باعث افزایش عکس‌العمل شما در پاس‌کاری با رنگ‌های درخشان می‌شود.

به عنوان مثال، شما می توانید به سادگی مجموع زوایای داخلی یک مثلث را که همیشه 180 درجه جمع می شود، حفظ کنید. با این حال، اگر واقعاً به آن فرمول احساس می‌کنید، می‌توانید از آن برای حل مسائل دیگر مانند تعیین یک زاویه ناشناخته در یک شش ضلعی استفاده کنید.

نکات امتحان ریاضی دارم هیچی بلد نیستم

 • وقت خود را با پاک کردن اشتباهات تلف نکنید. برای صرفه جویی در زمان، هر کاری را که نمی خواهید معلمتان در نظر بگیرد، خط بکشید یا خط بکشید. البته، همه با هم فرق دارند.
 • در طول آزمون، شما یک محدودیت زمانی خواهید داشت، بنابراین باید از مشکلات ساده‌تر شروع کنید و با مشکلات سخت‌تر پایان دهید.
 • به محض اینکه تست خود را گرفتید، اگر فکر می‌کنید که آنها را فراموش خواهید کرد، یا روی یک تکه کاغذ خالی، به همان تعداد فرمول و معادله در پشت آزمون بنویسید.
 • وقتی آزمون شروع می شود، ابتدا سؤالات با بالاترین مقدار و سپس کمترین را انجام دهید.
 • به هر طریقی سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید نه خیلی هیجان زده و نه زیاد نترسید. همیشه مدرک کار خود را بخوانید.
 • روز قبل از امتحان زیاد مطالعه نکنید. می تواند استرس زا باشد فقط مرور فرمول ها و سوالات اصلی بهتر است.
 • ریاضی می‌تواند سخت باشد، اما اگر در کلاس تمرکز کنید، و تا زمانی که متوجه شوید، مجموع‌هایتان را تمرین کنید، موفق خواهید شد. عجله نکن. وقت خود را صرف کنید، زیرا ممکن است سوالات حقه ای وجود داشته باشد.
 • روزانه تمرین کنید.
 • قبل از امتحان دچار وحشت نشوید، در عوض فقط چند نفس عمیق بکشید و مثبت فکر کنید: “من بهترین تلاشم را در امتحان خواهم داد و در آن نمره خوبی خواهم گرفت”. این شما را در امتحان مثبت نگه می دارد.
 • سعی کنید در مکان هایی که خیلی راحت هستند مانند تخت یا مبل فوق العاده راحت مطالعه نکنید. مطالعه پشت میز یا میز از احساس خستگی و به خواب رفتن شما جلوگیری می کند.
 • می توانید از فلش کارت هایی با معادلات مهم استفاده کنید و آنها را روی چیزهایی که اغلب به آنها نگاه می کنید بچسبانید، مانند میز کارتان. اگر جواب داد، حتی می توانید به خواندن آنها در ذهن خود ادامه دهید یا سؤالاتی ایجاد کنید که به شما در تمرین معادله کمک می کند.
 • هر چه زودتر مطالعه را شروع کنید. همیشه مفید است که به جای دراز کشیدن و انجام هیچ کاری، هر چه زودتر شروع کنید.
 • سوال رو درست بخون این به ویژه برای ریاضی مهم است، زیرا یک علامت یا عدد اشتباه می تواند کل پاسخ شما را تغییر دهد. قسمت هایی از یک سوال را که مهم می دانید خط بکشید، زیر آنها خط بکشید یا برجسته کنید. از هر سیستمی که برای شما کار می کند استفاده کنید.

پرسش و پاسخ چگونه برای امتحان ریاضی درس بخوانیم

روی میز مطالعه کنم یا تخت؟

روی میز اگر روی تخت درس بخوانید، ممکن است خوابتان ببرد.

من روزها قبل از امتحان ریاضیم واقعاً سخت مطالعه می کنم و سوالات تمرینی زیادی انجام می دهم. من واقعاً در آن مهارت دارم، اما به محض اینکه معلمم برگه سؤال را به من می دهد، خالی می شوم. باید چکار کنم؟

احتمالاً وقتی معلم امتحان را ارائه می دهد، دچار استرس و ترس می شوید. کارهای زیادی وجود دارد که می توانید انجام دهید. اول از همه، چند روز قبل از آزمایش، همه مواد را در سر خود جمع نکنید. سعی کنید هر شب چند هفته قبل از آزمون کمی مطالعه کنید. سپس وقتی امتحان آمد، خودتان را آرام کنید. چند نفس عمیق بکشید و چیزی را تصور کنید که شما را خوشحال کند، اما بیش از حد منحرف نشوید. فقط تصور کنید که دارید تکالیف خود را انجام می دهید و امتحان نمی دهید. اگر به اندازه کافی سخت تصور کنید، استرس از بین می رود و همه چیزهایی را که مطالعه کرده اید به یاد می آورید.

از دو ساعت مطالعه سرم درد می کند. چه می توانم بکنم؟

استراحت کنید. یک نوشیدنی آب و یک میان وعده کوچک بخورید. مدتی خود را با فعالیت دیگری مشغول کنید و سپس به مطالعه برگردید. سعی کنید هر 45 دقیقه 5 دقیقه استراحت داشته باشید.

سوال چگونه می توانم مراحل ریاضی را حفظ کنم؟

تمرین، تکرار، تکرار، تکرار در فواصل مختلف. ابتدا آن را یاد بگیرید تا بتوانید پس از نگاه کردن به فلش کارت، آنها را بازگو کنید. سپس ببینید آیا بعد از 5 دقیقه می توانید به خاطر بسپارید، سپس بعد از 15، 1 ساعت، 2 ساعت، 1 روز، 1 هفته و غیره.

چگونه سوالات حل مسئله را درک کنم؟

توصیه می کنم چند بار سوال را بخوانید. سعی کنید موضوع سوال را تجسم کنید، زیرا برقراری ارتباط واقعی با این موضوع کمک می‌کند تا موضوعات ریاضی مورد نیاز را آغاز کنید. سپس اعداد کلیدی و واحدهای آنها را زیر خط بکشید و زیر آنها خط بکشید و تصمیم بگیرید که برای کدام محاسبات مورد نیاز است. به خاطر داشته باشید که ممکن است اطلاعات غیر ضروری داده شود. ممکن است لازم باشد یک سری محاسبات را انجام دهید و ترتیب ممکن است مهم باشد. تجسم باید به شما در درک ترتیب مورد نیاز کمک کند. هنگامی که محاسبات را کامل کردید، بررسی کنید که پاسخ شما منطقی و واقعی است

آیا توصیه ای برای کاهش استرس برای کسی که از ریاضی متنفر است دارید؟

اغلب تمرین کنید. ممکن است اکنون خیلی نزدیک به زمان باشد، اما یادگیری در مدت زمان طولانی کمک می کند تا چیزهایی در ذهن شما باقی بماند. تنها راه یادگیری ریاضی از طریق انجام آن است، پس این کاری است که باید انجام دهید. اگر امتحان شما زود است، سعی کنید استراحت کافی داشته باشید و نگران آن نباشید.
دقت داشته باشید. همین تنفر سبب می شود کارایی ذهنی شما پایین بیاید. این هم یک درس همچون درسهای دیگر است. کافی است راه های برهتر یادگرفتن را بیاموزید.

 • چگونه در امتحان ریاضی تقلب کنیم
 • چگونه در امتحان ریاضی ۲۰ بگیریم
 • روش خواندن ریاضی برای امتحان نهایی
 • چگونه در امتحان ریاضی تقلب کنیم مجازی
 • چگونه برای امتحانات ترم درس بخوانیم
 • چگونه در زمان کم ریاضی بخوانیم
 • چگونه شب امتحان ریاضی بخوانیم
 • امتحان ریاضی دارم هیچی بلد نیستم
 • چگونه برای امتحان ریاضی درس بخوانیم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *