اخبار مشاورتحصیلی

اخبار مشاورتحصیلی کاملترین مرجع خبر رسانی سیستم آموزشی و آزمون های ایران برای شما فراهم شده است. کافیست هر روز یک نگاه مختصر به اخبار جدید آموزشی و پژوهشی و تصمیمات جدید داشته باشید. تمامی اخبار از پایگاه های خبری خود مراکز آموزشی و دانشگاه وزارت خانه ها جمع آوری شده است.

دریافت مشاوره تحصیلی و آشنایی با مرکز مشاوره تحصیلی و شرایط مشاوره تحصیلی در سایت مشاوره تحصیلی آنلاین به صورت رایگان برای شما فراهم شده است. در انتهای هر مقاله از سایت می توانید سوال از مشاوره تحصیلی به صورت رایگان داشته باشید.

اخبار به صورت هر 5 دقیقه یک بار به روز شده و جدیدترین اخبار را به شما ارائه می دهیم.

اخبار مشاورتحصیلی


اخبار آموزش و پرورش

خطای RSS: WP HTTP Error: cURL error 60: SSL certificate problem: unable to get local issuer certificate

چارت دروس رشته حقوق

دانلود pdf چارت دروس دانشگاهی رشته حقوق در مقطع کارشناسی: در این فایل پی دی اف موارد زیر ذکر شده است: تعداد کل واحد ها…

موقع درس خوندن گوشی ممنوع!

مشاوره تحصیلی موقع درس خوندن گوشی ممنوع! اگه بخوان توی صفحه حوادث روزنامه ، بزرگترین قاتل حال حاضر دنیا رو به همه معرفی کنن، این…
مشکل حواس پرتی

مشکل حواس پرتی

مشکل حواس پرتی  یک لحظه با خودت فکر کن و صادقانه هم فکر کن؛ چرا این‌قدر به آدم‌ها بدوبیراه می‌گوید؟ چرا این‌قدر از دست زمین…

اخبار سازمان سنجش و آزمون

خبر جدید در مورد کنکور سراسری

خبر جدید آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته

خواندن ارشد یا کار آموزی؟

مشاوره تحصیلی:کدام بهتر است تحصیل در کارشناسی ارشد یا ورود به بازار کار و کارآموزی؟ امروزه بسیاری از دانشجویان سردرگم میباشند که بعد از اتمام…

خبر جدید آزمون کاردانی به کارشناسی

خبر جدید آزمون حرفه ای و مهارت

خبر جدید کنکور دکتری

ضرایب آزمون دکترای 97-98

آخرین اخبار تحصیلی بر اساس آخرین اطلاع رسانی سازمان سنجش ضرایب آزمون دکترای سال 97 و 98 اعلام شد که به شرح زیر می باشد…

اخبار جدید امتحانات و آزمون ها کشور

 • شکست؛ واژه ای است که خصوصا در کسب و کار برای مدیران و صاحبان آن مثل یک کابوس می باشد. هیچ مدیری تمایل ندارد در چند ماه یا بعضا در چند روز، کسب و کار خود را تعطیل کنید و سرمایه ای که با هزاران زحمات آن را بدست آورده از دست بدهد. اما واقعا باید چه کار کرد؟ چطور می توان از شر این کابوس همیشگی خلاص شد؟ پاسخ تمام این سوالات در دستان ماست.
 • تهران- ایرنا- سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور از آغاز فرایند ثبت‌نام و انتخاب رشته در پذیرش با آزمون و بدون آزمون کاردانی نظام جدید برای دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای و غیردولتی از امروز خبر داد.
 • کنکور از آزمون های سرنوشت ساز و به نوعی بزرگترین ماراتن علمی در زندگی یک شخص است. اما در پیمودن مسیر کنکور منابعی که داوطلب برای آموزش استفاده می‌کند نقش بسیار بسیار مهمی دارد.
 • تهران- ایرنا- معاون فنی و آماری سازمان سنجش آموزش کشور با اعلام برگزار نشدن آزمون غیرمتمرکز مناطق ۱۰ گانه بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی به علت شیوع ویروس کرونا، برخی تغییرات جزیی المپیاد سال ۹۹ را تشریح کرد.
 • تهران- ایرنا- فرصت ثبت‌نام در آزمون پذیرش دستیار دوره‌های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) با توجه به درخواست‌های مکرر داوطلبان، برای آخرین بار تمدید شد و این مهلت تا ساعت ۲۴ فردا (پنج شنبه هشتم خرداد ۹۹) پایان می‌یابد.
 • تهران – ایرنا –دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید براینکه، حذف سهیمه های دانشگاهی که درحال حاضر تعداد آن ۱۹ سهیمه است از وظایف مجلس شورای اسلامی است، تصریح کرد: در حال حاضر دو وزارتخانه علوم و بهداشت و درمان، لایحه ای برای حذف ۱۶ سهیمه دانشگاهی به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کرده اند.

دلایل عدم موفقیت در کنکور

دانلود فایل پی دی اف دلایل عدم نتیجه گیری در کنکور سراسری: مشاوره تحصیلی:در این فایل پی دی اف مجموعه نکات و باید ها و…

جمع بندی آیات و روايات ديني

جزوه pdf جمع بندی آیات و روايات دينی کنکور: تست های آیات و روایات کنکور سراسری  رو با این جزوه شکارکنید . مناسب برای تمامی…

نکات مهم جمع بندی شیمی کنکور

نکات مهم درس شیمی برای دوران جمع بندی  🔺 درچندسال اخیر در دفترچه ی کنکور از درس های مفهومی میباشد ک توجه داوطلبان را به…

اخبار وزارت علوم و تحقیقات کشور

اخبار دانشگاهی ایران

موقع درس خوندن گوشی ممنوع!

اگه بخوان توی صفحه حوادث روزنامه ، بزرگترین قاتل حال حاضر دنیا رو به همه معرفی کنن، این افتخار به کسی تعلق نمی گیره جز…

اشتباهات رایج مطالعه

مطالعه و نحوه ی انجام آن مقوله ایست که شما دانش آموزان و دانشجویان به وفور با آن سروکار دارید و سواله تعدادی زیادی از…

اخبار دانشگاه آزاد اسلامی

اخبار دانشگاه پیام نور

اخبار دانشگاه بین المللی قزوین

در صورت تمایل نام دانشگاه خود را در بخش کامت همین صفحه اخبار مشاورتحصیلی وارد کنید تا اخبار آن افزوده شود.

اخبار جدید آموزشی ایران

همشهری

روزنامه همشهری اخبار دانشگاهی

مشرق نیوز

مشرق نیوز اخبار دانش آموزان

شورای عالی

شورای عالی انقلاب فرهنگی

 • متن ذیل نوشته دکتر احمد حاجی ده آبادی دانشیار دانشگاه تهران (پردیس فارابی قم) و دانش آموخته حوزه علمیه قم پیرامون قتل دلخراش رومینا اشرفی توسط پدرش است که آن را واکاوی و تحلیل کرده است و توسط مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی منتشر می شود:
 • دکتر سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی به مناسب روز قدس طی یادداشتی تاکید کرد که اگر به ظلم صهیونیستی تن دهیم، ظلم به همه جهان را پذیرفته ایم، ظلم به خود و فرزندان و خانواده های خود را پذیرفته ایم و حمایت از قدس در واقع حمایت از همه عدالت و همه خیر و نیکی و یک حمایت نمادین است و مبارزه با اسرائیل مبارزه با همه شرارت ها و پلیدی ها و یک مبارزه نمادین است.
 • آیت الله مصطفی محقق داماد در اظهاراتی گفته بود واژه اعتقاد به معنای جزمیت است و به جای اینکه معتقدانه زندگی کنیم باید متفکرانه زندگی کنیم. حسین کچویان در نوشتاری تفصیلی این اظهارات را نقد کرده است.
 • حجت الاسلام والمسلمین رستمی گفت: زنده ماندن فضای دانشجویی، همانطور که رهبر انقلاب هم توصیه کردند، به زنده ماندن مطالبه‌گری است.

خبر آنلاین

خبر آنلاین اخبار وزارت آموزش و پروزش

خبر آنلاین

خبر آنلاین اخبار وزارت علوم و تحقیقات

 1. سهمیه جانبازی کنکور 97 جانبازان، همسر و فرزندان جانبازان با جانبازی 25 % به بالا و همچنین همسر و فرزندان…

 2. سلام میخواستم بدونم پدر من جانباز ۳۷ درصد من چقد سهمیه واسه کنکور ۹۸ تجربی دارم

 3. دوست عزیز کثرت سوالات ارسالی و تداخل د ثبت گاهی باعث بروز چنین مشکلاتی خواهد شد در مورد مشاوه های…

سوالات از مشاور تحصیلی

مشاوره تحصیلی به چه معنی است؟

مشاوره تحصیلی فرآیندی است که در آن به ارزشیابی و استعدادیابی دانش آموز و یا دانشجو پرداخته می شود. این جلسات می توانند جلسات انگیزشی، استعداد یابی، برنامه زیری درسی و هدفگذاری برای آینده می باشد.
1-شناخت توانایی های ذهنی
2-شناخت علایق
3-معرفی رشته های مرتبط با دو مورد بالا و جایگاه هر یک در ایران و جهان
4-انتخاب یک رشته و توضیح کامل در مورد رشته
5-بررسی افرادی که رشته موفق شدنند و در آن رشته تحصیل می کنند.
6-همراهی در دانشگاه
7-برنامه ریزی برای موفقیت تحصیلی
8-برنامه ریزی برای بازارکار و موفق شغلی در آن رشته
مشاوره تحصیلی چیست؟ اخبار مشاورتحصیلی

چرا مشاوره تحصیلی اهمیت دارد؟

ابتدا دانش آموزان باید بدانند که چه توانایی و استعدادهایی دارند. مشاوره تحصیلی به آن ها کمک می کند تا ابتدا استعدادیابی شده و سپس با توجه به آن استعداد و علایق فردی رشته هایی را به او پیشنهاد می کند.و در مورد هر یک توضیحاتی را ارائه می دهد. حتی بازارکار و آینده شغل را برای او توضیح می دهد و برای رسیدن به آن هدف برایش برنامه ریزی موثر می کند.چرا مشاوره تحصیلی اهمیت دارد؟ اخبار مشاورتحصیلی

چگونه با رشته های مختلف آشنا شوم؟

دوست عزیزم سایت مشاورتحصیلی این امکان را برای شما فراهم کرده است و به صورت مداوم بازارکار و توضیحات لازم در مورد هر رشته را در اختیار شما قرار می دهد.سایت مشاورتحصیلی اخبار مشاورتحصیلی

چند سایت در روز اخبار جدید درسی را مطالعه کنم؟

ما سعی کردیم اخبار روز را به صورت لحظه ای در سایت قرار دهیم. این کار سبب می شود تا روزانه فقط با یک نگاه لحظه ای کل اخبار آموزشی، تصمیمات آموزش و پرورش، وزارت علوم و تحقیقات و وزارت بهداشت (دانشگا های ایران همچون دانشگاه تهران، مشهد، شیراز، قزوین و غیره و آزاد سالامی و پیام نور و علمی کاربردی) و همچنین جدیدترین موضوعات آموزشی را مشاهده کرده و اگر یکی از آن ها مهم بود مطالعه کنید. این کار سبب میشود تا از اطلاعات روز درسی و اخبار مشاورتحصیلی عقب نمانید و فقط روزی دو دقیقه وقت صرف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *